Емитер - Списание за наука и техника Емитер - Списание за наука и техника

-

::Импресум ::Претплата ::Услуги ::Маркетинг ::Соработка ::Контакт

Пребарување:
Најава:
Email: Лозинка: Регистрирај се

E-Prodavnica

OnlineBroj

SorabotkaМали огласи од и за емитерџиите

Ова е простор каде читателите на Емитер и љубителите на науката и техниката можат да понудат и побараат технички уреди, делови, материјали, алати, литература... и сè друго што има врска со науката и техниката.
Огласувањето е бесплатно, а се врши според условите и правилата презентирани тука.
Доколку забележите злоупотреби во огласите ве молиме да не известите преку е-пошта.Категорија:

Прва Претходна ( Страница 1 од 3 ) Следна Последна

Електронски материјали

ЛЕД диоди

оглас број: 381
oбјавен на: 11-07-2017

продавам нови лед диоди 5мм, проѕирни имам бели 200 комада и жолти 100 комада, и плави 200 комада и црвени 200 комада... цена 6 денари парче!!!

slavce spasovski

077 791 769

toto-motoracer@hotmail.com

ТВ и сателитска опрема

електроника за даевоо лцд ТВ

оглас број: 380
oбјавен на: 07-07-2017

продавам електроника (напојувањето) и плочките со тастери (напред) за даевоо лцд тв... нови се, доколку има некој што работи со тв и би му т

slavce spasovski

077 791 769

toto-motoracer@hotmail.com

Електронски материјали

Prodavam razni transformator trafo

оглас број: 379
oбјавен на: 10-01-2017

Prodavam razlicni transformatori so razlicni naponi i moknosti, za poveke informacii kontaktirajte me na ostaveniot telefon, meil ili viber.

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Градежни материјали

Громобранска заштита и заземјување

оглас број: 378
oбјавен на: 28-07-2016

Блиц Гард е специјализирана за проектирање, опрема, монтажа и трговија со висококвалитетни сертифицирани германски материјали за гром

Блиц Гард

078 288 893

skopje@blitzguard.com

Софтвер

programiranje

оглас број: 375
oбјавен на: 18-12-2015

Programiranje na mikrokontroleri od tipot na AVR i Arduino .Isto taka programiranje na PLC kontroleri.

riste bochvaroski

072236713

bocvaroskiriste@gmail.com

Софтвер

Programiranje na chipovi

оглас број: 374
oбјавен на: 08-06-2015

Programiranje na mikrokontroleri PIC,AVR,ARM,Arduino i drugi.Programiranje na PLC so ladder dijagrami.Instaliranje i programiranje na raspberry pi.Programiranje na telit moduli.Koristenje na JAVA,C,C++ i PYTHON za programiranje na vgnezdeni sistemi.

Дарко Здравковски

076247406

dare10101110@yahoo.com

Електронски материјали

Изработка на плочки (PPK)

оглас број: 372
oбјавен на: 01-04-2015

Изработувам плочки, цени од 2.5 денари за cm^2 па нагоре, зависи од плочката, ги добивате целосно заштитени и избушени

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Игри и забава

20 GODINI MATURA KORCHAGINCI GEN 95

оглас број: 371
oбјавен на: 20-02-2015

GI POVIKUVAM SITE GIMNAZIJALCI OD KORCHAGIN 1995 MATURA NA PROSLAVA LJUBILEJ 20 GODISHEN VO HOTEL ARKA BIT STREET I MARKETPLACE. VASH DRUG DOBRI KARATEGORGOV

Excellency Dedanoe Unlishnidaos

078328966;
075321664

dedanoe@gmail.com

Компјутерски компоненти

Nova maticna ploca

оглас број: 368
oбјавен на: 05-11-2014

Prodavam nova maticna ploca GIGABYTE H81M-DS2

Boban Stevanovski

070233589

bobanst@t-home.mk

Сервис и услуги

Prevodi od germanski i angliski

оглас број: 367
oбјавен на: 05-11-2014

Oblasti na preveduvanje: Tehnika (priracnici, upatstva za rakuvanje, prospekti, brošuri...) Industrija (mašinstvo, gradežništvo, avtomobilska...) Ekonomija Marketing Finansii Pravo Zemjodelstvo Turizam Medicina

Boban Stevanovski

070233589

bobanst@t-home.mk

Сервис и услуги

Sudski prevodi srpski makedonski

оглас број: 366
oбјавен на: 05-11-2014

Oblasti na preveduvanje: Tehnika (priracnici, upatstva za rakuvanje, prospekti, brošuri...) Industrija (mašinstvo, gradežni Industrija (mašinstvo, gradežništvo, avtomobilska...) Ekonomija Marketing Finansii Pravo Zemjodelstvo Tu

Boban Stevanovski

070233589

bobanst@t-home.mk

Аудио и видео опрема

Lampiziran Yamaha cdx-393

оглас број: 365
oбјавен на: 20-10-2014

Prodavam cd player so lampiziran izlez ECC82 (dvata izleza rabotat cisto zaradi sporedba). Celosno ispraven, nema problem so citanje cd-a. Cena po dogovor

Dr Tuber

drtuber@hushmail.com

Аудио и видео опрема

Продавам нови и користени лампи

оглас број: 364
oбјавен на: 20-10-2014

EABC80-150 mkd EBL21-500 mkd EBF80-100 mkd ЕCH81-100 mkd ECH21-100 mkd EL41-300 mkd EF89-100 mkd PY81,PY88-100 mkd UBF89-100 mkd ECC88-800 mkd PCC88-400 mkd ECC85-250 mkd 6N1P- 200 mkd 6P14P-K- 300 mkd 6P14P- 250 mk EL84 - Ei

Dr Tuber

drtuber@hushmail.com

Електронски материјали

Проекти по нарачка

оглас број: 363
oбјавен на: 12-10-2014

Правам секаков вид на проекти по ваша желба, може сo ваша шема, ваша замисла, со моја шема, целосно спакувани во кутија, цртам и изработува

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Аудио и видео опрема

Басови , средни, хорни

оглас број: 362
oбјавен на: 15-09-2014

Најголем избор на компоненти за самоградители или за смена на постоечките стари звучници. Избор на сите големини на басови, средни, висо

Zec

02/3110186

aleksandar@zecelectronics.com

Електронски материјали

PICKIT Clone2

оглас број: 361
oбјавен на: 08-09-2014

Prodavam PicKit Clone 2, celosno ispraven, so nego odi kabelce i adapter za cipovi, cena na se komplet 700 denari, ima prostor za dogovor.

Стефан Јаневски

076221550

stefan@worker.com

Алати и машини

Напојување

оглас број: 360
oбјавен на: 06-09-2014

Ми треба напојување во со подесување на напон 7V-25V и ампеража (min.5 - max.30A). На база на било какви трансформатори, паралелно, серијски, вертик

Мирослав Секулоски

075452414

mirosekula@yahoo.com

Електронски материјали

PPK PLOCKI

оглас број: 359
oбјавен на: 19-07-2014

произведувам ППК (еднослојни) плочки количина неограничена цена 2,5 ден. 1цм2 небушена, 3 ден. 1цм2 бушена контакт : toto-motoracer@hotmail.com

toto

111111111

toto-motoracer@hotmail.com

Аудио и видео опрема

Трафо 2х24В

оглас број: 358
oбјавен на: 18-07-2014

купувам трафо 2х24 волти, моќност 250 вати, понуди на меил

Стефан Јаневски

stefan@worker.com

Разно

Ei Nis (Tungsram) EL84

оглас број: 357
oбјавен на: 14-07-2014

Нови во кутија (неупотребувани). Парче 600 денари.

Dr Tuber

drtuber@hushmail.com

Прва Претходна ( Страница 1 од 3 ) Следна ПоследнаEuroimpex

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kabtel

Overnet

Alfaaudio

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.loging.mk

www.fitr.mk

Pretplata

GoEnglishMak

Tehnik Servis

Astronomija

365.com.mk

webparking.com.mk